Osud, nebo náhoda?

IMG_8094

Potkali jste někdy člověka, který se narodil ve stejný den v roce jako vy? Určitě ANO, ale máte takového člověka v rodině? Možná TAKÉ. Těžko uvěřit, pokud jich je mezi příbuznými více.

Konstelace hvězd, ruka osudu, či statistická pravděpodobnost?

Čtyřikrát dort, to snad NE!

Dnešek je pro naši rodinu opravdu svátečním dnem. Čtyři členové rozšířené rodiny totiž mají datum 4. října zapsáno v rodném listě.

Ano, hádáte správně, jedním z nich jsem já. A narozeniny slavím spolu se svým manželem. Na oslavě by před pár desítkami let nechyběl ani můj dědeček, který se navíc jmenoval František (takže dvojí důvod k přípitku). A před pár lety se narodil ve stejný den můj nevlastní synovec.

Tak co tomu říkáte? Osud, nebo náhoda?

Už od vysoké školy se mnou rezonují nejrůznější filosofické teorie. Některé mi jsou bližší, dalším úplně nerozumím, na některé ještě nedozrál čas. Ale každá z nich mi pomáhá utvářet vlastní pohled na svět. V posledních letech mě zajímají zejména témata týkající se výchovy a vzdělávání dětí.

Filosofové napříč dějinami často hledají odpovědi na otázku, nakolik jsme strůjcem svého osudu, či jak moc jsme jím vláčeni. Existuje vůbec nějaká vyšší hybná síla? Nebo se na všech křižovatkách života rozhodujeme pouze sami za sebe?

Tolik teorií, tolik filosofických směrů… co si vybrat?

Procházím postupným osobním vývojem a můj pohled na svět se mění. V době psaní těchto řádků jsem přesvědčena, že si do svého života dokážeme přitáhnout právě to, po čem nejvíc toužíme, co si přejeme i co potřebujeme.

Zažili jste někdy ten úžasný pocit, že TEĎ se TO právě stalo?

Někdo vyslyšel vaše volání, přečetl vaše touhy, ukázal vám směr? A je jedno, zda to byl osud, vyšší princip, náhoda, jiný člověk nebo vy sami. Podstatné je, že se to stalo!

Nahlédněte do mého deníčku neNÁHOD

Už mnohokrát jsem pocítila příjemné mrazení a setkávám se s ním čím dál častěji. Nevěříte? Pro představu připojuji několik příkladů:

  • „Déjà vu” u zkoušek

Při zkouškách z geologie, ročníkových zkouškách i při státních závěrečných zkouškách na VŠ jsem si vytáhla stejnou otázku, na níž jsem byla skvěle připravena. „Česká křídová tabule“. No, není to náhoda? Kdepak, já to věděla! A nebylo to poprvé, co jsem si otázku u zkoušení tak nějak „přitáhla“.

  • Skutečná učitelka

Po absolvování vysoké školy pedagogické se ze mne stala učitelka. Ale pevná v kramflecích jsem si nepřipadala. Necítila jsem se připravená na všechny situace, které nepochybně nastanou. Věděla jsem ale jasně, co chci dělat jinak. Jen zjistit jak! A v mém životě se objevovaly zajímavé příležitosti, podnětní lidé, cenné zkušenosti. To vše mi báječně usnadnilo moji práci a přineslo více radosti z učitelského povolání.

  • Nečekané námluvyIMG_8107

Poznala jsem svého budoucího muže. V ten okamžik jsem to cítila a nepochybovala. Znali jsme se teprve pár minut a já si byla jista, že od té chvíle se všechno změní. A změnilo, máme více shodného než stejné datum narozenin :-).

  • Podnikání z pláže

Po několika letech mateřské a rodičovské dovolené jsem se potřebovala začít realizovat i jinak než péčí o děti. Dlouho jsem hledala způsob, jak sladit roli matky dvou dětí s dalšími aktivitami. A do cesty mi vstoupil kurz Podnikání z pláže, který mi otevřel oči a ukázal cestu.

  • eBooky jsou na světě

Vždycky jsem si přála napsat knihu, na jejíž obálce bude mé jméno. A to se mi také podařilo, sice zatím ve formě eBooku, ale není všem dnům konec…

  • Nový zimní kabát

Potřebovala jsem si kupit nový kabát na zimu. Nemám ráda nakupování a procházení se po obchodech a nákupy přes internet už vůbec ne. Měla jsem jasnou představu, jak by měl kabát vypadat, dokonce i jakou by měl mít barvu. A netrvalo dlouho, procházím kolem výlohy malého obchodu a něco mi říká, jdi se tam podívat. A co myslíte, že následovalo? Po chvíli vycházím spokojená s nákupem v ruce.

Untitled design(1)

Existuje spousta knih a návodů, jak své touhy zhmotnit a přitáhnout si je do života. Věřím ale, že to jde i bez nich. Stačí si důvěřovat, otevřít se světu a přitáhnout si do svého života to nejlepší.

Chceme-li ve svém životě něco pozměnit, nalézt správnou cestu, či život úplně obrátit o 180°, nebraňme se tomu.

Otevřeme svoji mysl pozitivním změnám a začnou se dít věci.

Uvidíte :-).

Nina Suchomelová
Specializuji se na efektivní komunikaci ve škole a vytváření partnerského vztahu se žáky, čímž pomáhám učitelům zkrotit džungli před tabulí. Jsem autorkou e-booku pro pedagogy 3 kroky ke zkrocení džungle před tabulí.
Nina je učitelkou na základní škole, manželkou skvělého muže a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života. Zajímá se o přírodu, ekologii, zdravý životní styl a jógu.
Její příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře