Nálož inspirace na prázdniny

třídaPro žáky a studenty skončil školní rok předáním vysvědčení a nový začne 1. září. Je tomu tak i u pedagogů? Opravdu zavřou dveře kabinetu, odchází s čistou hlavou a k pracovním povinnostem se vrací až o přípravném týdnu?

Co se děje v letních měsících, kdy i učitelé čerpají zaslouženou dovolenou v kombinaci se studijním či náhradním volnem?

Zasloužený odpočinek a nová inspirace

Někteří pedagogové se snaží čas dovolené trávit v co nejmenším kontaktu s dětmi, daleko od školní reality. Cestují po světě, pečují o zahrádku na chalupě, navštěvují vzdálené příbuzné či tráví čas ručními pracemi. Jiní čtou knihy, přihlásí se na vzdělávací kurz, učí se jazyky či se věnují jiné formě studia.

Myslím, že ideální je zlatá střední cesta. Pěkně si promyslet, co vše by chtěl člověk stihnout. Ale žádný stres. Pěkně v pohodě si naplánovat, kterým činnostem by se rád věnoval.

Co si nejprve od školy pořádně odpočinout, cestovat, lenošit, pracovat „rukama”. Zkrátka nabrat nové síly při činnostech, na které během školního roku nezbývá čas. Pak ale nastává doba, kdy je vhodné opět se profesně naladit, načerpat novou inspiraci, těšit se na něco nového.

Pro mě to znamená zajít do knihovny a vyhledat oddělení s pedagogickou literaturou, zabrouzdat na internetu mezi zajímavými odkazy nastřádanými během školního roku, zavítat třeba i na facebook, poohlédnout se po zajímavém vzdělávacím kurzu nebo si zajít do kavárny s kolegyní z práce.

Speciální prázdninová akceebook za polovic

Věřím, že realizace navrhované druhé části není pro některé pedagogy snadná, proto bych Vás chtěla maximálně podpořit a inspirovat. Nabízím Vám tedy eBook za polovinu ceny!!

Tato speciální prázdninová akce je časově omezena a můžete ji využít pouze 5 dní. Neváhejte tedy a po řádném odpočinku si naplánujte trochu času na inspirativní čtení, které Vám pomůže získat nový pohled na vztah mezi učiteli a žáky.

Učitelské prázdniny a nový začátek

A jak vypadají moje prázdniny? Mezi rodinnou dovolenou, pobytem na chatě, výlety a letním táborem s dětmi vždycky najdu čas na četbu a vzdělávání. Zaměřuji se na publikace psychologického a pedagogického rázu, ale hodně si vybírám. Dám na doporučení i na první dojem.

Ráda zavítám na vzdělávací kurzy, nejčastěji zaměřené na environmentální výchovu a pobyt s dětmi v přírodě. Některé akce také organizuji, jiné pomáhám připravovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Začátek nového školního roku je u mne spojen s červenajícími jeřabinami podél silnic. Těším se, co nového na mne s dalším školním rokem čeká. Mám ráda pocit, že začínám s čistým štítem a mohu zrealizovat vše, co si přeji.

Můžu vyzkoušet nově poznané a  stejně tak mohu změnit cokoli, s čím jsem nebyla vpředchozím období spokojena.

To je skvělý pocit, který přeji i Vám :-).

Nina Suchomelová
Specializuji se na efektivní komunikaci ve škole a vytváření partnerského vztahu se žáky, čímž pomáhám učitelům zkrotit džungli před tabulí. Jsem autorkou e-booku pro pedagogy 3 kroky ke zkrocení džungle před tabulí.
Nina je učitelkou na základní škole, manželkou skvělého muže a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života. Zajímá se o přírodu, ekologii, zdravý životní styl a jógu.
Její příběh si můžete přečíst zde >>