Novoroční ohlédnutí

V prvních dnech nového roku vždy přemýšlím, jakým způsobem se budeme se žáky ohlížet za uplynulým rokem a stanovovat cíle pro ten následující.

V loňských letech jsem dětem nabídla řadu pracovních listů, které můžete v aktualizované podobě využít i pro další roky. Odkazy na ně najdete níže.

Pro tentokrát jsem sáhla po jiné podobě a připravila sadu dvanácti karet ohlédnutí. Třeba se budou hodit pro novoroční hodiny i vám :-).

Novoroční karty ohlédnutí

Vytvořila jsem 12 karet s tvrzeními, která nám umožní zamýšlet se nad „nej“ momenty loňského roku.

PRVNÍ SADA karet je usazena v tabulce, může tedy sloužit jako pracovní list, nebo po rozstříhání jako série malých kartiček.

Ve DRUHÉ SADĚ jsou karty seřazeny za sebou a lze je promítat nebo vytisknout ve větším formátu.

ZDE si můžete karty stáhnout v tabulce >> ,     ZDE ve formátu jednotlivých karet>>.

Jak karty ohlédnutí využít?

Nabízí se řada možností, jak kartičky při výuce použít. Vybrat si můžete z nabízených aktivit, nebo vymyslet vlastní využití.

  • Tabulku můžeme použít celou jako pracovní list a napsat odpovědi ke každému číslu.
  • Využijme tabulku s 12 políčky jako herní plán a házejme jednou a poté dvěma kostkami. Odpovídat můžeme na libovolný počet tvrzení.
  • Vylosujme si tvrzení z rozstříhaných kartiček, nebo podle vylosovaného čísla.

Odpovídejme ústně nebo písemně na zvolný počet tvrzení.

Vybírejme kartičky společně pro celou skupinu, nebo pro jednotlivce.

Ke každému tvrzení můžeme přidat i své přání nebo cíl pro nový rok

Pracovní listy z minulých let

Pro samostatné zamyšlení žáků si můžete stáhnout upravené pracovní listy z předchozích let. Odkazy na ně najdete při kliknutí na obrázky.

Přeji vám pokojné vykročení do nového roku.

Nina Suchomelová
Specializuji se na efektivní komunikaci ve škole a vytváření partnerského vztahu se žáky, čímž pomáhám učitelům zkrotit džungli před tabulí. Jsem autorkou e-booku pro pedagogy 3 kroky ke zkrocení džungle před tabulí.
Nina je učitelkou na základní škole, manželkou skvělého muže a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života. Zajímá se o přírodu, ekologii, zdravý životní styl a jógu.
Její příběh si můžete přečíst zde >>