V novém roce… chci, toužím, hodlám

Těmito slovy můžeme odstartovat novoroční přemýšlení o plánech na nový rok. A nejen my, můžeme k plánování přizvat i naše žáky a studenty. 

Vánoční svátky a začátek roku jsou časem zklidnění a ohlédnutí za uplynulým obdobím. Sníme, plánujeme, přejeme si… ale pokud neučiníme i první krok, zůstanou myšlenky někde ve vzduchu a možná na ně už během ledna úplně zapomeneme.

První krok

Tím prvním krokem může být nástěnka snů, vision board, plán roku, myšlenková mapa nebo třeba koláž. Možností je spousta.

Před pár lety jsem pro vás a vaše žáky připravila pracovní listy, a protože zaznamenaly velký ohlas, rozhodla jsem se je aktualizovat a nabídnout i pro nadcházející rok.

Plán na rok 2024 si můžete stáhnout zde >>.

Novoroční plán

Předloni jsem pro své žáky připravila novou podobu plánovacího pracovního listu. Zařadím ho do výuky v prvních vyučovacích hodinách nového roku jako podklad pro skupinové sdílení a vzájemnou inspiraci.

Pracovní list je připraven ke stažení zde >>.

A jak pracovní list využijte vy?

Budu moc ráda, pokud své náměty nebo zrealizované nápady napíšete do komentářů pod článkem.

Přeji příjemný a pohodový začátek nového roku.

Nina Suchomelová
Specializuji se na efektivní komunikaci ve škole a vytváření partnerského vztahu se žáky, čímž pomáhám učitelům zkrotit džungli před tabulí. Jsem autorkou e-booku pro pedagogy 3 kroky ke zkrocení džungle před tabulí.
Nina je učitelkou na základní škole, manželkou skvělého muže a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života. Zajímá se o přírodu, ekologii, zdravý životní styl a jógu.
Její příběh si můžete přečíst zde >>