Nenechte se rušit aneb vytvořte si VISAČKU na dveře

Je doba “KORONAPRÁZDNIN”, jak období uzavřených škol lidé nazývají. Dny mi ale příliš prázdné nepřipadají, spíše naopak.

 

 

V uplynulých týdnech karantény přejímám daleko více rolí než dříve. Střídá se role učitelky na dálku a rodiče malé školačky a předškolačky. Navíc k tomu přibylo zaměstnání kuchařky, uklízečky, zahradnice a něco jako vedoucí na dětském táboře.

Ale mě to těší :-). Vrátila jsem se do dob rodičovské dovolené, chvílemi si připadám jako na výpravě malých táborníků.

Se dvěma dětmi naživo a více než dvěma sty žáky za monitory počítačů se člověk rozhodně nenudí.

Komunikuji na dálku, odepisuji na e-maily, telefonuji… poskytuji náměty na činnosti, odkazy na zajímavá témata a snažím se příliš nepomáhat, ale spíš povzbuzovat, abychom si tuto neobvyklou dobu užívali a učili se z ní.

Když dojde dech

Někdy mi ale dojde dech a nutně se potřebuji zavřít v pokoji nebo koupelně a užít si čas jen pro sebe.

Napustím si vanu a relaxuji, listuji knihami nebo si čtu v houpací síti, cvičím jógu, vyplétám lapač snů, vyrazím na kopřivy a z nich pak v kuchyni vykouzlím něco zdravého k jídlu, nebo si jen tak sednu na lavičku a pozoruji probouzející se jaro na naší zahradě.

Zkrátka potřebuji vypnout, věnovat čas sobě a svým myšlenkám, nebo jen potřebuji na vlastní oči vidět výsledky své práce.

Visačka na dveře i pro vás

A tak jsem si vytvořila visačku na dveře a požádala o respektování času pro sebe (nebo i času na práci).

A když už jsem se pustila do tvorby, napadlo mě, že možná míváte podobné potřeby i vy, milé paní učitelky a páni učitelé, a visačka by vám mohla přijít vhod.

Navíc tvorba visačky je fajn námět na činnost i pro vaše děti. Mohou si vytvořit svoji visačku a společně si pak můžete povídat a nastavit čas, který bude mít každý člen domácnosti jen pro sebe.

Zde je několik návrhů visaček na dveře, které si můžete rovnou vytisknout. A pak už zbývá vzít lepidlo, čtvrtku, nůžky a třeba i pastelky a pustit do práce.

Připravila jsem vždy tři návrhy po dvou vedle sebe. List tedy můžete po vytisknutí přeložit. Osvědčilo se mi vložit mezi přeložené poloviny papíru čtvrtku, všechny vrstvy slepit dohromady a pak najednou vystřihnout.

Pokud chcete zkombinovat různé strany visaček, je třeba vystřihnout každou stranu zvlášť, vložit mezi ně čtvrtku a všechny tři vrstvy slepit.

Přáli byste si mít na visačce něco úplně jiného? Využijte prázdnou šablonu visačky, vytiskněte si ji a pusťte se do svého kreativního tvoření.

 

Přeji vám, ať si užijete výrobu visačky a hlavně čas, který si vyhradíte sami pro sebe.

A jak to máte vy? Které činnosti vám pomáhají vypnout nekonečné myšlenky v hlavě? Co vám přináší radostnou náladu?

Podělte se s námi o tipy v komentářích pod článkem.

Nina Suchomelová
Specializuji se na efektivní komunikaci ve škole a vytváření partnerského vztahu se žáky, čímž pomáhám učitelům zkrotit džungli před tabulí. Jsem autorkou e-booku pro pedagogy 3 kroky ke zkrocení džungle před tabulí.
Nina je učitelkou na základní škole, manželkou skvělého muže a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života. Zajímá se o přírodu, ekologii, zdravý životní styl a jógu.
Její příběh si můžete přečíst zde >>